Microsoft Oyunların Korunmasını Sağlamak İçin Xbox Ekibi Oluşturuyor

Microsoft, Xbox konsolları için geriye dönük uyumluluk desteği sunma konusunda oyun endüstrisinde lider konumda. Xbox 360, 2005 yılında piyasaya sürüldükten sonra orijinal Xbox konsolu için üretilen bazı oyunları oynatmasını sağlayan güncellemeler aldı. Xbox One piyasaya sürüldükten sonra bile şirket Xbox 360 için oyun desteği yayınladı.

Şirket, Xbox Series X ve S konsollarını 2020’de piyasaya sürebilmek için, bu cihazlara Xbox One için yapılmış tüm oyunların yanı sıra bu özellik aracılığıyla zaten oynanabilen tüm Xbox ve Xbox 360 oyunları için geriye dönük tam uyumluluk sağlamıştı. Performans  testlerine bakıldığında ise gerçekten de Xbox Series X’in bu oyunları yüksek performansta çalıştırdığı görüldü.

Bugün Windows Central tarafından yayınlanan rapora göre Microsoft, mevcut Xbox Series X|S oyunlarının yanı sıra geçmiş oyunların da gelecekteki yeni nesil donanımlarda çalışmasına yardımcı olmaya devam edecek.

Aynı rapor, kurulacak yeni oyun koruma ekibiyle ilgili detayların 9 Haziran’da gerçekleşeceği söylenen Xbox Showcase etkinliğinde verileceği yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir